Неперерахування утриманих ПДФО і військового збору, а також несплата ЄСВ більше як за один місяць, може стати кримінально карним злочином.

Мінсоцполітики пропонує за таке діяння карати так само, як і за безпідставну невиплату зарплати, - штрафом від 50 до 1000 НМДГ або виправними роботами на строк до 2 років, або позбавленням волі на строк до 2 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Законопроектом про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо справедливого механізму нарахування ЄСВ запропоновано внести зміни до ст. 175 ККУ.

Розробників законопроекту (профільне міністерство) не зупинило те, що є ст. 212 ККУ, яка передбачає кримінальну відповідальність за ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів). Хоча відмітимо, що в ній йдеться про дії, які призвели до фактичного ненадходження до бюджетів чи державних цільових фондів коштів у значних розмірах (в 100 і більше разів перевищують установлений законодавством НМДГ).

 

Аби страхувальникам нічого не проґавити під час звітування з ЄСВ, в темі тижня «Звіт з ЄСВ» надано добірку аналітичних матеріалів.

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»