Держархбудінспекція переводить у публічну площину основні напрямки своєї діяльності. З цією метою розширюється функціонал онлайн-платформи "Прозора ДАБІ", що вже працює на офіційному сайті органу держархбудконтролю. На цьому наголосив 9 жовтня Голова ДАБІ України Олексій Кудрявцев під час виробничої наради з керівниками територіальних органів відомства.

Сьогодні "Прозора ДАБІ" – це відкрита система розгляду дозвільних документів щодо об'єктів будівництва із значним класом наслідків (відповідальності) – СС3. Забудовники в он-лайн режимі можуть відслідкувати кожен етап розгляду поданої до Держархбудінспекції документації – на отримання дозволу, внесення змін чи видачу сертифіката.

Однак до кінця місяця до онлайн-платформи буде підключено всі територіальні органи ДАБІ та у системі відображатиметься інформація по об'єктах із середнім класом наслідків (СС2).

Крім того, онлайн-платформа вже доповнена відкритою системою проведення інспекційних заходів у будівництві, до якої послідовно підключають територіальні органи Держархбудінспекції.

У системі міститиметься інформація про всі позапланові перевірки щодо об'єктів незначного, середнього та значного класу наслідків, замовниками яких є юридичні особи.

За адресою будівництва чи назвою замовника кожен зможе отримати вичерпні відомості щодо підстав проведення перевірок, дати видачі направлення на перевірку та результатів позапланового контрольно-інспекційного заходу.

"Це додаткова гарантія для забудовника, що до нього не прийшли з перевіркою просто так, що немає зловживань. Він зможе зайти в систему та побачити підстави перевірки, що є направлення, тобто все робиться у рамках закону", – відзначив Олексій Кудрявцев.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»