Харківський апеляційний адмінстративний суд (постанова від 01.08.2018 р. у справі № 820/764/18) скасував ІПК Офісу великих платників податків ДФС від 26.12.2017 р. № 3151/ІПК/28-10-01-03-11, зробивши наступний висновок:

«Таким чином, вартість громадського харчування в кафетерії та кімнаті для прийому їжі Товариства, якими забезпечуються працівники позивача впродовж робочого дня за принципом шведський стіл, не є додатковим благом та не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платників податку на доходи фізичних осіб, надання у вигляді такого безоплатного харчування звільняється від оподаткування військовим збором та не може розглядатися як база нарахування єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування».

Частково урахувавши висновки суду, ДФС підготувала ІПК від 05.09.2018 р. № 3853/6/99-99-13-02-03-15/ІПК, в якій погодилася, що вартість громадського харчування в кафетерії та кімнаті для прийому їжі, якими забезпечуються працівники товариства впродовж робочого дня за принципом «шведського столу», не є додатковим благом. Однак водночас контролери роз’яснили, що вартість харчування у зазначеному випадку включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу як інший дохід (пп. 164.2.20 ПКУ) та оподатковується ПДФО і військовим збором на загальних підставах, а також є базою нарахування єдиного внеску.

Окремо фахівці ДФСУ підкреслили, що неможливість персоніфікувати отриманий дохід (саме на цьому акцентувало підприємство, що забезпечує працівників харчуванням) не може слугувати підставою для звільнення працівника від сплати відповідних податків та зборів.

Додамо, що згідно з відомостями Єдиного державного реєстру судових рішень Офіс великих платників податків ДФС оскаржив в касаційнму порядку рішення суду, яким була скасована ІПК від 26.12.2017 р. № 3151/ІПК/28-10-01-03-11. Тож, сподіваємося, незабаром ВС/КАС поставить крапку у цьому питанні.

 

Про податкові нюанси забезпечення працівників харчуванням різними способами (у вигляді шведського столу, за відомістю (талонами) у їдальні підприємства, у закладі ресторанного господарства, забезпечення гарячими напоями та солодощами) ішлося в матеріалі «Харчування працівників за кошти роботодавця: податкові наслідки» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»