Первинні водокористувачі, які на підставі дозволу на спецводокористування здійснюють скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти та можуть надавати вторинним водокористувачам послуги зі скиду стічних вод у свої системи на підставі договорів про водовідведення, є платниками екологічного податку за скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти.

Водночас вторинні водокористувачі, які  здійснюють скиди стічних вод у системи водовідведення первинних водокористувачів на підставі договорів про водовідведення, не є платниками екологічного податку за скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти.

Відповідні роз’яснення надали фахівці ДФС в листі від 23.08.2018 р. № 15250/5/99-99-12-02-03-16 та підкреслили: первинні водокористувачі при калькулюванні вартості послуг за скид стічних вод у свої системи мають враховувати й витрати на сплату ними екологічного податку за скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти.

Також контролери нагадали, що суб'єкти господарювання, які здійснюють тимчасове розміщення (зберігання) відходів до їх передачі на утилізацію та захоронення, за умови наявності у них договорів на видалення та утилізацію відходів зі спеціалізованими підприємствами, які мають дозвільні документи на поводження з відходами, не є платниками екологічного податку.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»