На сьогодні страхові внески за всіма видами страхування оподатковуються валовим податком на прибуток в розмірі 3%.

Фінансовий результат страховика до оподаткування на загальних умовах розраховується наступним чином: страхові платежі за мінусом  страхових виплат, за мінусом аквізиційних витрат, за мінусом витрат на ведення справи.

При цьому, страхові внески роботодавців на користь своїх працівників законодавство розцінює як матеріальне благо, що підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб.

Тому, з метою встановлення комплексного підходу для загальнообов’язковості страхування та єдиних норм щодо оподаткування страхових платежів та страхових виплат за договорами загальнообов’язкового медичного страхування, необхідно внести зміни до Податкового кодексу.

Саме так пояснюють автори законопроекту № 9164 його внесення до ВРУ.

Зокрема, передбачено, що оплата медичної допомоги (медичних послуг) застрахованим за загальнообов’язковим медичним страхуванням у вигляді страхових виплат не включається до оподаткованого доходу фізичних осіб.

 

Із матеріалу «Медичне страхування працівників: коли сплачувати ПДФО та як відобразити витрати в обліку» газети «Інтерактивна бухгалтерія» можна дізнатися про податкові наслідки медичного страхування працівників.

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»