НБУ розширив можливості використання дистанційної ідентифікації фізосіб через Єдину національну систему електронної дистанційної ідентифікації фізичних осіб BankID Національного банку України (далі – Систему BankID НБУ) для отримання клієнтами банків:

  • адміністративних;
  • банківських;
  • інших послуг.

Відповідні норми містить постанова Правління НБУ від 3 жовтня 2018 року № 105 "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України" (далі – Постанова № 105). Цей документ затверджує нову редакцію Положення про Систему BankID НБУ.

Відповідна редакція надасть можливість використовувати цю систему як один з інструментів ідентифікації фізосіб для надання банківських послуг (наприклад, відкриття рахунку).

Зокрема Постановою № 105 визначено:

  • умови та порядок підключення, зупинення використання та відновлення роботи абонентів Системи BankID НБУ, а також порядок користування цією системою для абонентів та користувачів (фізосіб);
  • процедуру проходження дистанційної ідентифікації фізосіб;
  • порядок передачі ідентифікаційних даних в Системі BankID НБУ;
  • вимоги до захисту інформації в Системі BankID НБУ;
  • організаційна структура Системи BankID НБУ.

"Громадяни вже найближчим часом, окрім адміністративних, зможуть отримувати дистанційно банківські та інші послуги. Для цього потрібно буде лише, щоб банк користувача підключився до Системи BankID НБУ. Банки ж зможуть відкривати рахунки фізособам дистанційно. Інші учасники системи – юрособи та небанківські установи – матимуть можливість розпочати надання своїх послуг дистанційно за допомогою ідентифікації через Систему BankID НБУ, що значно спростить процедуру отримання таких послуг і оптимізує витрати компаній за рахунок автоматизації процесів, а також зекономить час потенційних покупців", – пояснив переваги системи директор Департаменту інформатизації НБУ Володимир Нагорнюк.

Постанова № 105 набирає чинності з 5 листопада 2018 року.

 

А от що слід зробити для отримання корпоративної картки, як можна її використати і які правила відображення банківської картки в обліку читайте у матеріалі.

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»