Представники Аудиторської палати переконані, що мінімальний розмір страхової суми, який зазначено у ст. 43 Закону про аудит, визначено тільки для суб'єктів аудиторської діяльності, які проводять обов'язковий аудит фінзвітності підприємств, що становлять суспільний інтерес.

Наразі такий мінімум має становити 10 % суми отриманої винагороди за договорами про надання аудиторських послуг (без ПДВ) протягом року, що минув, але не менше 10 млн грн, якщо інше не передбачено законом.

Водночас для інших суб'єктів аудиторської діяльності, які провадять обов'язковий аудит, зазначені вимоги не встановлені.

Таким чином, на думку АПУ, типова форма договору страхування має містити можливість обирати розмір страхової суми, якщо аудитор не здійснює обов'язковий аудит підприємств, що становлять суспільний інтерес.

Див. лист АПУ від 02.10.2018 р.  № 01-01-21/7

 

Корисним на цю тему буде також наступний матеріал: "Обов’язковий аудит фінзвітності: на що нове очікувати" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" – скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»