На сьогодні контроль за дотриманням законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, правильністю нарахування, обчислення, повнотою та своєчасністю сплати єдиного внеску здійснює Міністерство доходів і зборів України .

Органи Пенсійного фонду України зобов’язані здійснювати в рамках своєї компетенції контроль за достовірністю відомостей, поданих до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, а також правильністю нарахування, обчислення та сплати внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за періоди з 2004 по 2010 роки.

Водночас за фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI.

Лист ПФУ від 11.10.2013 р. № 27154/03-30

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»