Головне управління ДФС у Харківській області попереджає, що   поширюються випадки шахрайства з боку невідомих осіб, які, представляючись працівниками фіскальних органів, відвідують з метою перевірки питання легалізації праці та заробітної плати.

Погрожуючи штрафами, для залагодження перевірки,  псевдоінспектори вимагають «гроші».

Якщо такі факти мають місце, слід звертатися до Антикорупційного сервісу ДФС України «Пульс»  по телефону 0-800-501-007 (напрямок 4)  та до правоохоронних органів.

Своєю чергою, Управління Держпраці у Тернопільській області попереджає підприємців про теж саме, та нагадує, що під час інспекційних відвідувань роботодавець має право вимагати у осіб, які прийшли для здійснення перевірки, пред’явити службові посвідчення і направлення на проведення перевірки конкретного роботодавця та переписати дані службових посвідчень. Якщо вказані особи відмовляються надати документи, необхідно викликати поліцію для з’ясування їх повноважень.

Співробітники Держпраці, у яких немає службових посвідчень та направлення на проведення перевірки, не мають права здійснювати перевірки. Суб’єкт господарювання має право не допускати осіб, що прибули з метою перевірки, якщо вони не пред’явили вказаних документів.

У разі виникнення підозри слід звертатися до підрозділів Національної поліції або органів Держпраці.

Інформацію про службові посвідчення інспекторів праці Держпраці можна отримати за посиланням http://dsp.gov.ua/informatsiia-pro-sluzhbovi-posvidchennia-inspektoriv-pratsi/ або за телефоном 0352 (25 48 49).

 

Які причини та підстави для включення підприємства до плану перевірок податківців на поточний рік? Відповідь на це запитання читайте в матеріалі газети "Інтерактивна бухгалтерія" за посиланням.

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" -  скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступ до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»