До податкової знижки можна буде включити суми коштів, сплачених платником податку на здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення. Відповідні зміни передбачені до Інструкції № 859.

Крім того, у пп. 8 п 2 розд. ІV Інструкції пропонується уточнити, що у рядку 3 додатку Ф 1 до декларації про майновий стан і доходи зазначається загальний фінансовий результат операцій з інвестиційними активами, який розраховується як різниця між значеннями графи 6 «Усього» рядка 1 та рядка 2 розділу I цього додатка.

Зміни пов'язані із необхідністю актуалізації чинної форми Інструкції із нормами Закону № 2477, яким внесено зміни до пп. 166.3.3 ПКУ та розширено перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки, а саме крім компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти, доповнено правом на витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.

Проект змін оприлюднено на сайті Мінфіну.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»