У разі здійснення постачання товарів/послуг, мінімальна база оподаткування яких перевищує фактичну ціну постачання таких товарів/послуг, платник ПДВ може скласти зведену податкову накладну відповідно до п. 201.4 ПКУ. Така податкова накладна не видається покупцю (отримувачу) товарів/послуг.

При цьому якщо в такій податковій накладній було допущено помилку (або ж наявні підстави, передбачені п. 192.1 ПКУ) платник ПДВ має скласти розрахунок коригування до неї і зареєструвати його в ЄРПН.

Які ж особливості заповнення розрахунку коригування до зведених податкових накладних, складених відповідно до п. 201.4 ПКУ?

 

Якщо після складання та реєстрації в ЄРПН податкової накладної, складеної на виконання вимог п. 201.4 ПКУ, платник податку виявляє помилку у такій податковій накладній, такий платник може скласти розрахунок коригування до такої накладної, в якому у першому рядку зі знаком «-» зазначити показники рядка податкової накладної, які виправляються. При цьому у графі 1 вказується номер за порядком рядка податкової накладної, що коригується.

Другим рядком розрахунку коригування до такої податкової накладної платник податку зазначає виправлені показники, при цьому у графі 1 вказується новий черговий порядковий номер рядка, якого не було у податковій накладній, що коригується.

У графі 2 розрахунку коригування у всіх рядках, які заповнюються у зв’язку з таким коригуванням, зазначається причина коригування — «Коригування податкової накладної, складеної відповідно до абзацу 11 пункту 201.4 статті 201 ПКУ».

Див. ІПК ДФСУ від 11.09.2018 р. № 3967/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

 

Детально про порядок складання розрахунків коригування до податкових накладних залежно від причини коригування та типу помилок, що виправляються, читайте в матеріалах сервісу «Інтерактивна бухгалтерія»:

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»