Директор Департаменту соціального захисту населення Сумської облдержадміністрації під час апаратної наради, зазначив, що місцеві підрозділи соціального захисту населення самостійно (без звернень громадян) здійснюють розрахунок житлової субсидії на опалювальний сезон для домогосподарств, які отримували житлову субсидію у неопалювальному сезоні.

Для автоматичного перепризначення субсидій без звернення громадян органи соціального захисту населення збирають необхідну інформацію упродовж 10 днів.  Після отримання зазначеної інформації приймають рішення про призначення (відмову в призначенні) житлової субсидії та інформують про прийняте рішення громадян

Між тим, він пояснив, що є родини, які відповідно до законодавства не можуть отримати житлову субсидію за автоматичним перерахунком. Тому вони мають звернутися на початку опалювального сезону з новою заявою та декларацією. Це родини:

  • які орендують житло;
  • внутрішньо переміщених осіб;
  • які звертаються за призначенням житлової субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива;
  • у яких кількість фактично проживаючих зареєстрованих осіб менша, ніж кількість зареєстрованих осіб.

Заповнюючи Декларацію про доходи, люди часто запитують чи потрібно в ній відображати свій дохід у цифрах?

У відповідь на це, міністр Соціальної політики України Андрій Рева каже, що в розділі 3 Декларації про доходи у жовтні 2018 року вказуються ЛИШЕ дані про види та суми доходів, інформація про які відсутня в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування за 1-2 квартали 2018 року. Зокрема, це може бути дохід від здачі молока, квартири в оренду, доходи від фрілансу чи заробітки за кордоном.

Тож, ні заробітну плату, ні пенсію, ні соціальні виплати відображати не потрібно. Цю інформацію управління соціального захисту населення верифікує самостійно.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»