Офіс великих платників податків ДФС на своєму офіційному сайті звернув увагу на ключові моменти проведення обов’язкового аудиту та аудиту підприємств, що становлять суспільний інтерес.

Зокрема, вони нагадали, що ст. 31 Закону про аудит, який був введений в дію 01.10.2018, передбачає наступне:

  • якщо аудитор або ключовий партнер при виконанні завдання з обов'язкового аудиту фінансової звітності підприємства, що становить суспільний інтерес, має достатні підстави підозрювати, що могли мати місце або мали місце порушення, зокрема шахрайство щодо фінансової звітності такого підприємства, він повинен поінформувати про них орган управління підприємства та спонукати орган управління розслідувати таке питання та вжити відповідних заходів щодо усунення цих порушень і недопущення їх повторного вчинення в подальшому;
  • якщо підприємство, що становить суспільний інтерес, не розслідує це питання, суб'єкт аудиторської діяльності, який надає такому підприємству послуги з обов'язкового аудиту фінансової звітності, зобов'язаний поінформувати про це орган, який згідно із законодавством здійснює нагляд за діяльністю відповідного підприємства, що становить суспільний інтерес.
  • подання суб'єктом аудиторської діяльності такої інформації не є порушенням договірного або правового обмеження щодо розкриття інформації.

Крім того податківці нагадали, що у зв'язку з прийняттям вищевказаного Закону, правління НБУ затвердило низку положень, що регулюють питання аудиторської діяльності, зокрема:

  • Положення про порядок подання банком до НБУ аудиторського звіту за результатами щорічної перевірки фінансової звітності (постанова НБУ  від 02.08.2018 р. № 90);
  • Положення про порядок відхилення (відсторонення) НБУ аудиторської фірми, яка обрана банком для проведення зовнішнього аудиту (постанова НБУ від 02.08.2018 р. № 89).

Окремо додамо: НКЦПФР має намір впливати на допуск аудиторів до фінзвітності учасників фондового ринку (докладніше про це читайте тут).

 

Корисним на цю тему буде також наступний матеріал: "Обов’язковий аудит фінзвітності: на що нове очікувати" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" – скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»