Підприємство-співвласник нежитлової будівлі офісного типу, розташованої на земельних ділянках, майнові права щодо яких не оформлені, звернулось до контролерів за консультацією. Так, підприємство цікавиться, як бути зі сплатою плати за землю у випадку, якщо співвласники будівлі відмовляються від участі в оформленні відповідного права користування такими земельними ділянками.

У відповідь на запит фахівці ДФСУ в ІПК від 01.10.2018 р. № 4253/6/99-99-12-02-03-15/ІПК наголосили, що суб'єкт, який є власником/балансоутримувачем будівлі та вносить податок, має вжити необхідних заходів щодо врегулювання цивільно-правових відносин між співвласниками будівлі, у тому числі з підприємством, спрямованих на забезпечення виконання податкових зобов'язань з податку.

 

Нагадаємо, що влітку цього року Мінфін затвердив низку узагальнюючих податкових консультацій з деяких питань оподаткування платою за землю. З коментарем до відповідного наказу можна ознайомитися у матеріалі "Чи сплачувати земельний податок під багатоквартирними будинками" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»