На форумі для бухгалтерів та керівників бюджетних установ "Автоматизація бюджетного обліку та звітування в Україні: запити та реалії" нагальним для українських державних установ було питання відмови від російського бухгалтерського програмного забезпечення.

Ще минулого року, відповідно до рішення РНБО, програмні продукти для бухобліку російського виробництва потрапили під санкції та заборонені для застосування в Україні. Але відомо, що таке програмне забезпечення і досі використовують у державних установах.

Завдяки спільній праці Держказначейства, Мінфіну, науковців та громадськості вдалося модернізувати процес впровадження електронної бюджетної та фінзвітності і отримати "відкритий майданчик у державних фінансах". І наразі вже 40 тис. розпорядників та одержувачів бюджетних коштів і державних цільових фондів відкрили свої електронні кабінети.

Особливу увагу привертає Стратегія модернізації системи бухобліку та фінзвітності в держсекторі до 2025 року, яку розробляє Мінфін. Цей документ передбачає створення та впровадження інформаційно-аналітичної системи ведення бухобліку та складання фінзвітності суб’єктами держсектору, а також – уніфікацію програмного забезпечення, що використовується в держустановах. Представники комерційного сектору, які власне розробляють ПЗ для бухобліку, запропонували провести спільну нараду між усіма зацікавленими сторонами, щоб при розробці Стратегії були враховані найкращий досвід та виклики сьогодення.

 

Чи діють ІТ-пільги з ПДВ при оплаті нерезиденту за доступ та використання програмного забезпечення, читайте в статті газети "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»