На поточний рахунок підприємства – платника ПДВ були помилково перераховані кошти. Чи потрібно нараховувати ПДВ?

Оскільки об’єктом оподаткування ПДВ, відповідно до пп. «а» та пп. «б» п. 185.1 ПКУ є операції платників податку з постачання товарів та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ, то кошти, що не пов’язані з такими взаємовідносинами між суб’єктами господарювання, та які повернуто в належні терміни, НЕ підпадають під об’єкт оподаткування.

Нагадаємо: неналежний отримувач коштів зобов’язаний ініціювати переказ еквівалентної суми коштів банку-порушнику (за умови отримання повідомлення цього банку про здійснення помилкового переказу) протягом 3-х робочих днів від дати надходження повідомлення банку-порушника про здійснення помилкового переказу (п. 35.1 Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» від 05.04.2001 р. № 2346-III).

За наявності договірних відносин на предмет поставки товарів, надання послуг податкові зобов’язання нараховують відповідно до ст. 187 ПКУ.

Про це повідомляє на своєму офіційному веб-сайті ГУ ДФС у Тернопільській області.

 

До того ж, наслідки помилкового перерахування (отримання) коштів ми розглядали в матеріалі «Помилково отримані (перераховані) кошти: обліково-податкові наслідки» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»