Головне управління ДФС у Тернопільській області нагадує, що декларація може подаватися ФОП – платником ЄП як звітна (звітна нова), так і уточнююча (відповідні відмітки робляться в полі 01 декларації).

Якщо виправлення помилок за минулі звітні періоди здійснюється у складі звітної (звітної нової) декларації, то ФОП – платник ЄП, в залежності від обраної групи, зазначає правильні значення показників господарської діяльності за звітний (податковий) період, за який подається декларація, у відповідних розд. з ІІ по ІV декларації, та визначає:

  • виправлені податкові зобов’язання по ЄП за звітний (податковий) період у розд. V декларації (р. 08 – 14);
  • суму збільшення (зменшення) податкового зобов’язання по ЄП у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок за минулі періоди, суму пені та штрафу (в розмірі 5% від суми збільшення) у розд. VІ декларації (р. 15 – 20).

Якщо виправлення проводиться в уточнюючій декларації, то ФОП – платник ЄП, залежно від обраної групи, зазначає правильні показники господарської діяльності за звітний (податковий) період, що уточнюється у відповідних розд. з ІІ по ІV декларації, та визначає:

  • податкове зобов’язання за звітний (податковий) період, що уточнюється в розд. V декларації (р. 08 – 14);
  • суму збільшення (зменшення) податкового зобов’язання по ЄП у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок, суму пені та штрафу (в розмірі 3% від суми збільшення) у розд. VІ декларації (р. 15 – 20).

 

Про особливості заповнення кожного поля та рядка податкової декларації платника єдиного податку — фізичної особи — підприємця читайте в матеріалі газети "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»