Платник ПДВ надає послуги з організації та проведення заходів. Відповідно до умов договору, у разі відміни або перенесення заходу замовник сплачує штраф. У разі здійснення замовником попередньої оплати її частина поверненню замовнику не підлягає та зараховується в рахунок погашення суми такого штрафу. Чи потрібно в такому разі складати розрахунок коригування (коригувати ПДВ-зобов’язання)?

На дату отримання від замовника попередньої оплати за договором про надання послуг з організації та проведення заходів платник податку повинен визначити податкові зобов’язання, скласти податкову накладну та зареєструвати її в ЄРПН.

У разі зарахування такої попередньої оплати в рахунок погашення штрафних санкцій, які відповідно до п. 188.1 ПКУ не підлягають оподаткуванню, сума такої попередньої оплати змінює цільове призначення (не спрямовується в рахунок оплати вартості послуг з проведення заходу, які підлягають оподаткуванню). Тому платник ПДВ у цьому випадку повинен скласти розрахунок коригування до податкової накладної на суму такої попередньої оплати, у графі 2 якого зазначити причину коригування «Повернення товару або авансових платежів».

Таке роз’яснення надала ДФСУ в ІПК від 28.09.2018 р. № 4242/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

 

Детально про порядок складання розрахунків коригування до податкових накладних залежно від причини коригування та типу помилок, що виправляються, читайте в матеріалах сервісу «Інтерактивна бухгалтерія»:

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»