Повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань та пені у випадках, передбачених законодавством, здійснюється виключно на підставі заяви платника податку (за винятком повернення надміру утриманих, яка може бути подана до територіального органу ДФС за місцем адміністрування (обліку) помилково та/або надміру сплаченої суми протягом 1095 днів від дня її виникнення (п. 5 Порядку № 1146).

Підставою для зняття з обліку у контролюючих органах платників податків, є надходження відомостей про державну реєстрацію припинення юрособи.

При цьому згідно з абз. 3 п. 4 гл. 1 розд. II Порядку, після припинення юрособи чи підприємницької діяльності ФОП на підставі судового рішення та/або після проведення держреєстратором спрощеної процедури держреєстрації припинення юрособи помилково та/або надміру сплачені грошові зобов'язання та кошти ЄВ (у разі відсутності заяви платника податків про їх повернення) списуються до бюджету та до фондів соцстрахування за рішенням керівника (заступника керівника) органу ДФС.

Отже, повернення органами ДФС сум надміру сплачених грошових зобов'язань платнику податків, що ліквідується, можливе у період, що передує зняттю з обліку у контролюючих органах та виключно на підставі заяви платника податків.

Роз’яснення з розділу 135.04 системи  «ЗІР».

 

Про помилково отримані (перераховані) кошти, та які обліково-податкові наслідки таких операцій і можливі шляхи їх виправлення дізнайтесь з матеріалу газети "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»