Перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки, розширено.

Так, п. 166.3 ПКУ доповнено пп. 166.3.9, згідно з яким до податкової знижки дозволено включати суму коштів у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку), оформленим відповідно до вимог чинного законодавства, фактично сплачених платником податку, який має статус внутрішньо переміщеної особи.

Щоправда, для того, щоб скористатися відповідною податковою знижкою, необхідно, аби платник податків та/або члени його сім’ї першого та другого ступенів споріднення:

  • не мали у власності придатної для проживання житлової нерухомості, розташованої поза межами тимчасово окупованої території України;
  • не отримували передбачених законодавством України бюджетних виплат для покриття витрат на проживання. 

Окрім того, розмір такої знижки не може перевищувати (у розрахунку на календарний рік) 30 розмірів  мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного (податкового) року.

Відповідні зміни внесені до ПКУ на підставі Закону України «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законів України щодо запровадження механізму «єдиного вікна» та оптимізації здійснення контрольних процедур при переміщенні товарів через митний кордон України» від 06.09.2018 р. № 2530-VIII.

 

Про інші види витрат, що можуть бути включені до податкової знижки, радимо почитати  матеріалі «Податкова знижка – 2017: як скористатися та про що подбати» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»