При придбанні товарів у податковій накладній постачальник зазначав вагову одиницю виміру. Тепер же придбані товари платник ПДВ (покупець) хоче продати поштучно. Чи може різнитися одиниця виміру товару в податковій накладній на його придбання і податковій накладній на продаж?

У графах 4 і 5 податкової накладної зазначають одиницю виміру товарів/послуг. При цьому ці графи заповняються відповідно до Класифікатора системи позначень одиниць вимірювання та обліку (КСПОВО), чинного на дату складання податкової накладної.

У графі 4 зазначається умовне позначення відповідної назви одиниці вимірювання/обліку (українське), зазначеної у КСПОВО. У разі складання зведених податкових накладних у графі 4 вказується «грн».

У разі якщо товар/послуга, що постачається, має одиницю обліку, яка відсутня і КСПОВО, то:

  • у графі 4 зазначається умовне позначення одиниці вимірювання таких товарів/послуг, яке використовується для обліку та відображається у первинних документах;
  • у графі 5 — код відповідної одиниці вимірювання/обліку, зазначений у КСПОВО. У разі якщо в графі 4 зазначено умовне позначення одиниці виміру, яка відсутня в КСПОВО, то графа 5 не заповнюється.

 

Враховуючи те, що постачання товару, ціну якого при придбанні було встановлено, наприклад, за вагову одиницю (кілограм, тонну тощо), може здійснюватися за ціною за кількісну одиницю (штуку тощо) такого товару, то одиниця виміру, вказана у графі 4 податкової накладної, складеної на операцію з постачання товару, може відрізнятися від одиниці виміру, що вказана у податковій накладній, отриманій платником податку при придбанні такого товару.

Див. ІПК ГУ ДФС у Житомирській області від 25.09.2018 р. № 4139/ІПК/06-30-12-01-19.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»