Право на податкову знижку на суму витрат на оплату допоміжних репродуктивних технологій має платник податку (незалежно від статі), яким фактично понесені витрати протягом звітного податкового року, що підтверджується відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують платника податків, який звертається за отриманням податкової знижки.

Таким чином, ДФС в новій консультації від 25.09.2018 р. № 4146/Г/99-99-13-01-03-14/ІПК наголошує на відсутності підстав для встановлення відмінностей у наданні податкової знижки через стать платника податку. До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).

Водночас, ДФС відкликала консультацію від 07.06.2018 р. № 2509/Г/99-99-13-01-03-14/ІПК. Оновлена позиція ДФС з даного питання розміщена у базі «ЗІР» за посиланням.

 

Читайте також з цього питання статтю «Чи включати до податкової знижки витрати на допоміжні репродуктивні технології» газети «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»