Платник ПДВ сплачує суми розстрочених (відстрочених) грошових зобов’язань з ПДВ. З якого рахунка сплачувати: електронного чи поточного? Який код виду сплати проставляти в платіжному доручені?

В інтегрованій картці платника податків, надання йому розстрочення (відстрочення) грошового зобов’язання (податкового боргу), відображається як зменшення суми грошових зобов’язань (податкового боргу) за датою укладання договору про розстрочення (відстрочення).

При цьому у разі недостатності коштів на електронному рахунку суми узгоджених податкових зобов’язань платника податку, якому надано розстрочення (відстрочення) їх сплати та по яких надійшов реєстр ДФС на перерахування до бюджету сум узгоджених податкових зобов’язань відповідно до поданої податкової звітності, обліковуються в Казначействі до їх повного погашення, що передбачає першочергове зарахування Казначейством коштів, що надходять на електронний рахунок, в рахунок зменшення сум узгоджених податкових зобов’язань до перерахування коштів до бюджету в повному обсязі.

Для сплати чергової частки розстрочених (відстрочених) сум (або погашення розстрочення (відстрочення) у повному обсязі) платник податків перераховує необхідну суму коштів з поточного рахунка на рахунок у СЕА ПДВ, при цьому у документі на переказ коштів зазначає код виду сплати «145»надходження розстрочених (відстрочених) сум. На суму, що надійшла з поточного на електронний рахунок платника податку Казначейство зменшує картотеку та перераховує кошти до бюджету в рахунок погашення розстрочення (відстрочення) з кодом виду сплати «242»надходження до бюджету коштів з рахунку в СЕА ПДВ.

Сплата нарахованих на суми розстрочок (відстрочок) процентів здійснюється з поточного рахунку платника безпосередньо до бюджету.

Про це на своєму офіційному веб-сайті повідомило ГУ ДФС у Донецькій області.

 

Як працює СЕА ПДВ ми розповідали в матеріалі «Система електронного адміністрування ПДВ: як працює формула в 2017 році» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія». Ще більше інформації по цій темі можна знайти в рубриці «ПДВ»/«Електронне адміністрування ПДВ» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»