Заява-розрахунок для надання допомоги за листками непрацездатності, по вагітності та пологах, на поховання, а також деяких виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соцстрахування з 1 жовтня 2018 року може бути подана страхувальником (роботодавцем) у електронному вигляді. Відповідне положення затверджено постановою правління Фонду від 19.07.2018 р. № 12.

З метою створення належних умов експлуатації автоматизованої інформаційної системи приймання електронних документів від страхувальників, наказом виконавчої дирекції ФССУ від 25 вересня 2018 року № 442-од затверджено Примірний договір про подання електронних документів до Фонду соціального страхування України.

У разі укладання страхувальником такого договору його дія поширюється на такі електронні документи:

  • звіт за формою Ф4-ФСС з ТВП;
  • заява-розрахунок;
  • повідомлення про виплату коштів застрахованим особам.

Страхувальник створює електронні документи за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення.

Електронні цифрові підписи посадових осіб страхувальника накладаються на електронний документ у такому порядку:

  • першим - ЕЦП головного бухгалтера (бухгалтера);
  • другим - ЕЦП керівника (директора);
  • третім - ЕЦП, що є аналогом відбитку печатки суб'єкта звітності (за наявності).

При відсутності у страхувальника посади бухгалтера електронні цифрові підписи посадових осіб накладаються у такому порядку: першим - ЕЦП керівника (директора), другим - ЕЦП, що є аналогом відбитка печатки суб'єкта звітності (за наявності).

ФОП електронні цифрові підписи накладаються у такому порядку: перший - ЕЦП ФОП, другим - ЕЦП, що є аналогом відбитка печатки ФОП (за наявності).

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»