Спрощення процедури повідомної реєстрації колективних договорів та угод, забезпечення інформування про сферу Дії угод вже близько. Оприлюднено відповідний проект постанови Кабінету Міністрів України ,,Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2013 р. № 115.

Як йдеться у пояснювальній записці до проекту, Порядок повідомної реєстрації галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів (далі - Порядок) містить процедури, застосування яких є недоцільним у сучасному світі інформаційних технологій. Зокрема необґрунтованою витратою ресурсів є виготовлення та подання на реєстрацію кількох примірників угод, договорів (паперовий варіант), а також подальша їх перевірка фахівцями реєструючого органу на автентичність. При цьому кількість сторінок деяких документів може складати не одну сотню. Також Порядок потребує удосконалення з метою сприяння безперешкодному отриманню зазначеної послуги.

Статтею 9 Закону України ,,Про колективні договори і угоди” передбачено норму стосовно обов'язковості положень угод для суб’єктів, що перебувають у сфері дії сторін, які підписали угоду. Зазначеною інформацією володіють безпосередньо сторони колективних угод. Однак при цьому перелік вказаних суб'єктів переважною більшістю сторін угод не оприлюднюється. Така ситуація значно ускладнює працівникам, роботодавцям, органам, що здійснюють перевірки, реалізацію норм законодавства з питань колективно-договірного регулювання трудових відносин.

Проектом акта пропонується:

  • створити в реєструючих органах додатковий ресурс електронних копій оригінального тексту колективних угод, змін і доповнень до них;
  • забезпечити оприлюднення поданого сторонами переліку суб'єктів, що перебувають у сфері дії сторін угод;
  • спростити процедуру реєстрації - прибрати необхідність перевірки на автентичність кількох поданих примірників угоди, договору (сторони подають один);
  • зменшити ризик перевищення фахівцями реєструючих органів власних повноважень під час проведення процедури повідомної реєстрації (не можна відмовити у реєстрації, повернути на доопрацювання, витребувати додаткові документи, встановити вимоги до оформлення).

 

Зверніть увагу, що в базі ресурсу «Інтерактивна бухгалтерія» розміщено статтю «Кадрова політика підприємства: розроблюємо положення», яка може знадобитись.

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»