Страхувальникам вперше до 20 вересня довелося подавати оновлену форму звіту, починаючи зі звітного періоду – серпень 2018 року.

Звісно, найбільше питань виникало до заповнення таблиці 5 форми Д4 (Звіт з ЄСВ).

ГУ ДФС у Черкаській області наводить відповіді на часті запитання від страхувальників.

1. Таблиця № 5 в полі 16 «документ підстава про початок, кінець трудових відносин», яку треба вказати підставу при укладанні договорів цивільно-правового характеру?

При заповненні реквізиту 16 необхідно вказати реквізити договору цивільно-правового характеру (номер та дата укладання).

2. Таблиця № 5 поле 12 професійна назва роботи чи необхідно заповнювати при використання договорів ЦПХ? Звідки брати назви професії назви роботи код професії? Чи необхідно вказувати в класифікаторі професій ЗКППТР, якщо заповнений код КП?

В разі укладання договору цивільно-правового характеру в звітному періоді при заповнення таблиці 5 реквізити 12-15 не заповнюються.

3. Таблиця 5, якщо особа протягом місяцю змінила посаду в тій же організації. Як її відображати в таблиці 5?

В разі зміни посади застрахованою особою в таблиці 5 заповнюється дві строки по цій особі, одна містить дані про завершення роботи на першій посаді, а інша про початок роботи на другій посаді.

4. Чи необхідно відображати всіх наявних працівників у таблиці 5 із зазначенням назви професії, посади перший раз для занесення даних?

У разі якщо за даними страхувальника протягом звітного періоду не було зафіксовано фактів укладання та розірвання трудових угод або цивільно-правових договорів, зміни посади, термінів проходження військової служби або надання відповідної відпустки, таблиця 5 та не надається.

5. Чи необхідно заповнювати ряд. 12,13,14,15 таблиці 5 при звільненні працівника з роботи?

При звільненні працівника обов’язково заповнюються реквізити 12-15 таблиці 5.

6. Як заповнюється таблиця 5, якщо прийнятий працівник-сумісник. Які пункти потрібно заповнити?

Якщо таблиця 5 заповнюється для найманого працівника без трудової книжки то значення реквізиту «категорія особи» – 2. Всі інші реквізити заповнюються так само як для найманого працівника з трудовою книжкою.

7. Як бути із професіями, яких немає в переліку класифікатора професій?

Посади в трудовій книжці повинні бути приведені у відповідність до класифікатору професій.

8. Як відобразити працівників, які призвані на перепідготовку військоматом у ФОП?

В таблиці 5 заповнюють дані про початок проходження військової служби щодо працівників, які призвані на перепідготовку військоматом.

9. Колонка "Професійна назва роботи" може повністю співпадати з колонкою "Посада"?

Реквізит "Посада" заповнюється відповідно до даних трудової книжки та може повністю співпадати з реквізитом "Професійна назва роботи", який обирається з довідника.

10. Працівник буде виконувати протягом місяця два різних напрямки в роботи (сумісництво), як відображати таке сумісництво в звіті? В Класифікаторі такі поєднання відсутні.

Реквізити таблиці 5 заповнюються відповідно до посади, яка зазначена в трудовій книжці. Якщо до посадових обов’язків працівника належить виконання робіт за іншим напрямком, то це не зазначається в трудовій книжці та не відображається в звітності.

11. Якщо в одному місяці був прийнятий і звільнений працівник, в таблиці 5 вказувати двома рядками, чи одним?

Якщо найманий працівник був прийнятий та звільнений в одному місяці, то в таблиці 5 заповнюється один рядок.

12. При поданні звіту назва професії вибрана із Класифікатора професій. При опрацюванні Звіту ПФУ відображається помилка (програмна помилка – «не вибрано із довідника»).

При заповненні звіту рекомендуємо обирати назву професії з довідника, а не заповнювати самостійно.

 

Аби страхувальникам нічого не проґавити під час звітування з ЄСВ, в темі тижня «Звіт з ЄСВ» надано добірку аналітичних матеріалів.

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»