Платник ПДВ (мобільний оператор або провайдер) здійснює операції з постачання (продажу) стартових пакетів за договором комісії. Як в такому випадку визначити базу оподаткування ПДВ?

База оподаткування ПДВ встановлюється для операцій з постачання товарів/послуг, незалежно від того, яким платником ПДВ здійснюються такі операції.

У разі, якщо згідно з умовами цивільно-правового договору та враховуючи положення Закону України «Про телекомунікації» від 18.11.2003 р. № 1280-IV постачання стартових пакетів мобільного зв’язку розглядається як складова частина надання телекомунікаційних послуг (зокрема послуг стільникового рухомого (мобільного) зв’язку), то при здійсненні операції з постачання (продажу) таких пакетів, у тому числі за договором комісії, база оподаткування ПДВ визначається відповідно до п. 188.1 ПКУ, зокрема виходячи з договірної вартості таких послуг з урахуванням загальнодержавних податків та зборів, крім збору на обов’язкове державне пенсійне страхування.

Крім того, у разі наявності технічної можливості касові чеки РРО можуть відображати окремим рядком ставку та суму збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з надання послуг стільникового рухомого зв’язку та інші види пенсійного збору, а також туристичного збору.

Див. ІПК ДФСУ від 24.09.2018 р. № 4133/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

 

До того ж, постачання товарів/послуг за посередницькими договорами (в т.ч. договорами комісії) ми розглядали в матеріалах сервісу «Інтерактивна бухгалтерія»:

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»