Мінсоцполітики роз’яснило, що для оформлення субсидії необхідно пред’явити органу соцзахисту населення паспорт. У загальному випадку для оформлення субсидії потрібно заповнити лише заяву і декларацію про доходи встановленого зразка.

При оформленні субсидії лише на осіб, які фактично проживають у помешканні (а не на всіх зареєстрованих), слід подати документи з місця роботи в іншому місті, про навчання в іншому місті, про перебування на лікуванні, про постійне місце проживання з ЖЕКу, сільської чи селищної ради. Тобто інші документи, які можуть з вас вимагати, пред’являються лише в тому випадку, коли ваша справа йде на комісію.

Субсидію призначають на рік – від травня до травня наступного року. Її розмір розраховують окремо на літній і зимовий періоди виключно на основі доходів осіб, які зареєстровані і фактично проживають у помешканні.

Якщо допомогу вже призначено на новий рік (2018 - 2019 рр.), у жовтні її розмір на опалювальний сезон розрахують автоматично, без повторного звернення.

Нагадаємо, наразі дізнатися розмір субсидії можна онлайн, усна відмова від надання субсидії є незаконною, в субсидії не відмовлять, якщо дохід менше 3723 грн, а для призначення субсидії безробітному ЄСВ потрібно сплатити лише за три місяці періоду, за які беруться доходи для розрахунку розміру субсидії.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»