Податківці у  свіжому роз'ясненні з розділу 109.13 системи «ЗІР», надали відповідь з приводу застосування готівкових обмежень до суб'єктів господарювання  з фізособою , яка одночасно зареєстрована, як ФОП, якщо розрахунки не пов'язані з підприємницькою діяльністю такої особи.

Суб'єкти господарювання мають право здійснювати розрахунки готівкою протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами:

1) між собою - у розмірі до 10000 грн включно;

2) із фізособами - у розмірі до 50000 грн включно, відповідно до п. 6 р. II Положення № 148 від 29.12.2017 року.

Платежі понад установлені граничні суми проводяться через банки або небанківські фінансові установи, які в установленому законодавством порядку отримали ліцензію на переказ коштів у нацвалюті без відкриття рахунку, шляхом переказу коштів із поточного рахунку на поточний рахунок або внесення коштів до банку чи небанківської фінансової установи для подальшого їх переказу на поточні рахунки в банку. Кількість суб'єктів господарювання й фізичних осіб, із якими здійснюються готівкові розрахунки, протягом дня не обмежується.

Обмеження, установлене в п. 6 р. II Положення № 148, стосується також розрахунків під час оплати за товари, придбані на виробничі (господарські) потреби за рахунок готівки, одержаної за допомогою електронного платіжного засобу.

Враховуючи викладене вище, якщо готівкові розрахунки суб'єкта господарювання з фізособою, яка одночасно зареєстрована як ФОП, не пов'язані з підприємницькою діяльністю такої фізособи, то на такі розрахунки поширюється обмеження щодо граничної суми розрахунків, встановлене у розмірі 50000 гривень.

 

Як працює обмеження на готівкові розрахунки фізосіб і як його оминути можна дізнатись із матеріалу.

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»