Суб’єкт господарювання здійснює реалізацію підакцизних товарів на підставі договору комісії: хто в такому випадку є платником «роздрібного акцизу»? Відповідь на це питання надали фахівці ГУ ДФС у Запорізькій області.

Платником акцизного податку є суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів.

За договором комісії одна сторона (комісіонер) зобов’язується за дорученням другої сторони (комітента) за плату вчинити один або кілька правочинів від свого імені, але за рахунок комітента (ст. 1011 ЦКУ).

Отже, у разі укладення сторонами договору комісії платником акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів є комісіонер, як особа, яка здійснює реалізацію товарів (в тому числі через власні пункти продажу).

Водночас у власника товару обов’язок із нарахування та сплати акцизного податку не виникає.

 

Більше про засади комісійної торгівлі можна почитати у матеріалах «Комісія на продаж товарів в Україні: бухгалтерський та податковий облік» та «Комісійна торгівля у ФОП – єдинників і загальносистемників: особливості оподаткування» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»