Випадки звільнення працівників, які працювали за строковим трудовим договором, по причині проходження ними військової служби непоодинокі. Адже строк договору закінчується, працівник перебуває на військовій службі, тож роботодавці постають перед вибором: звільняти чи ні такого працівника.

В цій ситуації вимушені констатувати: чинним законодавством України встановлені певні гарантії працівникам, призваним на військову службу в особливий період, недотримання яких свідчить про порушення норм трудового законодавства.

Передбачені ст. 119 КЗпП гарантії поширюються на всіх без винятку працівників незалежно від того, працюють вони за строковим чи безстроковим трудовим договором. Виняток зроблено лише щодо на осіб, які займали виборні посади в органах місцевого самоврядування та строк повноважень яких закінчився (ч. 6 ст. 119 КЗпП). Однак оскільки йдеться про гарантії прав працівника, це положення не може тлумачитися розширено та застосовуватися за аналогією до працівників первинних профспілкових організацій.

Відповідні аргументи викладено в постанові ВСУ від 13.06.2018 р. у справі № 813/782/17.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»