Підприємство – платник ПДВ передає майно за договором безоплатної позики. Чи оподатковується ПДВ така операція?

Операції платників ПДВ з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, у тому числі операції з безоплатної передачі є об’єктом оподаткування ПДВ (пп. «а» п. 185.1 ПКУ).

Постачання товарів — це будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду (пп. 14.1.191 ПКУ).

При цьому за договором позики одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальникові) грошові кошти або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов’язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів (суму позики) або таку ж кількість речей того ж роду та такої ж якості (ст. 1046 ЦКУ).

Таким чином, безоплатна передача майна на підставі договору позики, що визначається як постачання, підлягає оподаткуванню ПДВ на загальних підставах.

Таке повідомлення опублікувало на своєму офіційному веб-сайті ГУ ДФС у Запорізькій області.

 

Свою думку щодо оподаткування ПДВ операцій з передачі майна за договором позики ми висловили в матеріалі «Договір позики запасів: облік й оподаткування».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»