Податківці надали роз’яснення щодо поряду оподаткування доходу у виді орендної плати за земділянку у випадку смерті орендодавця (ІПК ДФСУ від 18.09.2018 р. № 4073/6/99-99-13-02-03-15/ІПК).

Якщо згідно з договором оренди землі у разі смерті орендодавця не передбачено припинення такого договору і

нарахування орендної плати продовжується, то орендар-податковий агент за фактом нарахуванням орендної плати не здійснює утримання ПДФО і військовий збір та не відображає відомості про нараховані суми у податковому розрахунку за формою № 1ДФ, оскільки відсутній суб’єкт, на користь якого проводиться таке нарахування.

Разом з цим у податковому розрахунку (форма № 1ДФ) відображається орендна плата за договором оренди землі, яка нарахована податковим агентом - орендарем на користь спадкоємців (із відповідним оподаткуванням та зазначенням суми ПДФО і військового збору, перерахованого до бюджету). Відобразити такий дохід потрібно у тому податковому періоді, в якому відповідна сума фактично буде виплачена.

 

Відзначимо, що схожі роз’яснення ДФСУ викладені  в листі від 07.09.2015 р. № 19077/6/99-99-17-02-01-15. З коментарем до останнього можна ознайомитися в матеріалі «Помер орендодавець: кому виплачувати орендну плату і як її відобразити у формі № 1ДФ» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»