Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) 25.09.2018 прийняло рішення про запуск в промислову експлуатацію системи логічного та арифметичного контролю декларацій Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – Система) - інформує Урядовий портал.

Здійснено доопрацювання та затвердження правил логічного та арифметичного контролю декларацій, автоматизованої перевірки декларацій та вагових коефіцієнтів зазначених правил (далі – Правила).

Система, здійснюючи логічний та арифметичний контроль, відповідно до затверджених Правил, буде присвоювати кожній декларації Показник рейтингу ризику. Такий показник відображатиме ступінь невідповідності відомостей в декларації та наявні в ній ризики, залежно від яких Система визначатиме доцільність та обґрунтованість проведення повної перевірки конкретної декларації.

В основу формування рейтингу ризику закладено:

  • відповідність правильності заповнення розділів декларації суб’єктами декларування;
  • порівняння інформації, зазначеної у різних розділах декларації, між собою;
  • порівняння відомостей декларації з відомостями, що відображені в попередній декларації суб’єкта;
  • кількість задекларованих активів кожного виду.

Крім того, НАЗК, починаючи з лютого 2018 року, здійснювало роботу із запровадження автоматизованого обміну інформацією, що необхідна для перевірки декларацій, затвердивши з держателями реєстрів відповідні порядки та погодивши протоколи автоматизованого обміну інформацією.

Однак змушені констатувати факт, що запуск автоматизованого обміну інформацією з реєстрами Міністерства юстиції, в яких міститься велика кількість критично важливих відомостей, необхідних для перевірки декларацій, стане можливим після прийняття Верховною Радою законопроекту № 7276 про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення належного доступу НАЗК до інформації, необхідної для реалізації його повноважень, який зареєстровано у Верховній Раді ще в листопаді 2017 року.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»