Єдиною умовою звільнення юридичної особи – платника єдиного податку третьої групи від сплати земельного податку є безпосереднє використання земельних ділянок для здійснення цієї діяльності (пп. 4 п. 297.1 ПКУ). Результати фінансово-господарської діяльності підприємства-єдинника не є визначальними для можливості застосування відповідного звільнення.

Таким чином, якщо під час здійснення юридичною особою господарської діяльності земельні ділянки використовувалися для провадження такої діяльності, і юридична особа звільнялася від сплати земельного податку за ці земельні ділянки відповідно до пп. 4 п. 297.1 ПКУ, то у разі тимчасового припинення господарської діяльності на юридичну особу також розповсюджується звільнення від сплати земподатку.

Відповідні роз’яснення надали фахівці ГУ ДФС у Тернопільській області.

Принагідно відзначимо, що не так давно їх колеги із ГУ ДФС в Одеській області надали протилежне роз’яснення з аналогічного питання (ІПК від 18.04.2018 р. № 1694/ІПК/15-32-12-04), про що йшлося в новині «Чи сплачувати земподаток юрособі-єдиннику, яка тимчасово припинила госпдіяльність»).

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»