Бамбізов Є.Є., виконуючий обов’язки Голови ДФС, інформує: наприкінці літа ДФС надіслала листа до Мінфіну та НБУ, призвавши до інформаційної взаємодії.

Зокрема, ДФС пропонує внести зміни до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління НБУ від 21.01.2004 р.  № 22, стосовно удосконалення порядку списання банком коштів з рахунків платників податків.

Також запропоновано формувати інкасове доручення у електронному вигляді – з використанням електронного цифрового підпису посадових осіб контролюючого органу та електронної печатки.

Тобто ДФС ініціює такий алгоритм: доручення в електронному вигляді доправляється до Казначейства, яке того ж дня у автоматичному режимі перевіряє правильність заповнення реквізитів та засвідчує його, після чого воно потрапляє до банку платника й оперативно опрацьовується того ж таки дня.

Бамбізов Є.Є. зазначив, що така автоматизована система дозволить скоротити витрати часу на стягнення за дорученнями в 15 разів (з 30 до 2 днів) та заощадити чималі бюджетні кошти. Адже реальні витрати на направлення кожного доручення перевищують 20 грн. Водночас суттєво зменшиться навантаження на працівників ДФС, яких долучено до цього процесу, та в рази виросте ефективність їх праці.

Відповідне повідомлення розміщене на особистій сторінці Бамбізова Є.Є. у мережі Фейсбук.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»