ФОП-єдинники, які не застосовують РРО та розрахункові книжки, на вимогу покупця мають видавати чек, накладну або інший письмовий документ довільної форми, який засвідчує передання права власності на товар (послуги) від продавця до покупця.

Водночас фахівці ДФСУ вважають: право покупця вимагати видати йому чек, накладну або інший письмовий документ не скасовує необхідності ФОП - платнику єдиного податку виписувати такий документ на кожний товар, що продається, незалежно від того, чи вимагається покупцем такий документ чи ні. Адже саме такі документи є підставою для оприбутковування готівки (здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у книзі обліку доходів і витрат (або книзі обліку доходів) (п. 11 р. ІІ Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 29.12.2017 р. № 148).

Відповідні роз’яснення викладені в листі ДФСУ від 20.07.2018 р. № 24188/6/99-99-14-05-01-15.

 

ФОП, що мають справу з готівкою, радимо ознайомитися з матеріалом "Касові операції в підприємців: особливості організації" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначеного та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»