Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що згідно з п. 70.16 ПКУ органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, самозайняті особи, податкові агенти подають безоплатно в порядку, встановленому Кабміном, контролюючим органам за своїм місцезнаходженням інформацію про фізосіб, що пов’язана з реєстрацією таких осіб як платників податків, нарахуванням, сплатою податків і контролем за дотриманням податкового законодавства України, зокрема органи держреєстрації актів цивільного стану – про фізосіб, які померли (для закриття облікових карток).

Порядок отримання відомостей із Держреєстру регламентується розділом X Положення № 822.

Персональні дані у Держреєстрі зберігаються протягом усього життя фізособи – платника податків та 75 років з дати внесення запису про її смерть.

Без згоди фізособи – платника податків її персональні дані можуть передаватися, зокрема, за рішенням суду або коли передача персональних даних прямо передбачена законом України і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини тощо (п. 2 розд. VII Порядку № 210).

На підставі отриманого від органів держреєстрації актів цивільного стану повідомлення про фізособу, яка померла, відомості про таку особу в Держреєстрі закриваються і не підлягають подальшому використанню.

Отже спадкоємець, звертаючись до контролюючого органу, не може отримати з Держреєстру інформацію про джерела отриманих доходів фізичної особи, яка померла. Без згоди фізособи – платника податків її персональні дані можуть передаватися лише в випадках, зазначених у п. 2 розд. VII Порядку № 210.

 

Яким чином і за яких умов оподатковується успадкований фізособою дохід у вигляді частки у статутному капіталі та, за яких обставин спадкоємець може стати учасником товариства, успадкувавши від померлого учасника корпоративні права читайте в матеріалі газети "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»