Головне управління ДФС у Тернопільській області нагадує, що для водокористувачів, які використовують та/або передають вторинним водокористувачам воду, отриману шляхом забору води з водних об’єктів (первинні водокористувачі) та використовують воду для потреб гідроенергетики, водного транспорту і рибництва (суб’єкти господарювання), що відповідно до п. 255.1 ПКУ підпадають під визначення платників рентної плати за спеціальне використання води, заповнюють і подають розрахунок з рентної плати за спеціальне використання води (Додаток 5 до декларації).

У Додатку 5 зазначаються коефіцієнти, які застосовуються до ставок рентної плати за спеціальне використання води, згідно з нормами ст. 255 ПКУ.

У рядку 4 Додатка 5 платники, які є первинними водокористувачами, зазначають інформацію щодо отриманого у визначеному законодавством порядку дозволу на спеціальне водокористування (номер спеціального дозволу, дата видачі, строк дії у роках).

При заповненні рядка 6 "Код водного об’єкта" Додатка 5 платники використовують інформацію, зазначену в Додатку 16 до декларації "Кодифікація водних об’єктів за типом водного об’єкта та напрямом використання води згідно з розділу IX ПКУ". При цьому останній розряд коду повинен бути відмінним від "0". Для кожного типу водного об’єкта заповнюється окремий Додаток 5.

 

Чи сплачувати рентну плату за воду, що постачається вторинному водокористувачеві для зовнішнього благоустрою дізнайтесь із матеріалу газети "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»