В межах здійснення досудового розслідування було накладено арешт на суму реєстраційного ліміту платника ПДВ, на яку можна зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування в ЄРПН.

Утім, платник ПДВ із цим не погодився і звернувся до суду із клопотанням про скасування арешту реєстраційного ліміту в СЕА ПДВ.

Так, адвокатом було доведено, що суми ліміту ПДВ в СЕА ПДВ не відповідають критеріям, зазначеним у ст. 98 КПКУ, а є показником здійснення господарської операції та не є грошовими коштами або електронними грошима, а арешт цих лімітів перешкоджає функціонуванню підприємства, порушуючи їх права без наявності обґрунтованої підозри вказаного підприємства у здійсненні неправомірної діяльності.

Клопотання задовольнили.

При цьому судді дійшли висновку: сума ліміту ПДВ не є активом підприємства, а отже не є майном підприємства, що свідчить про протиправність накладення даного арешту, оскільки відповідно до положень кримінального процесуального законодавства України арешт може бути накладено виключно на майно, тобто на те, що є матеріальними об’єктами.

Тобто, за змістом вказаних положень закону арешт може бути накладено слідчим суддею на майно, яке є предметом, засобом чи знаряддям вчинення злочину, доказом злочину, набуте злочинним шляхом, доходом від вчиненого злочину, отримане за рахунок доходів від вчиненого злочину або може бути конфісковане у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого чи юридичної особи, до якої може бути застосовано заходи кримінально-правового характеру, або може підлягати спеціальній конфіскації щодо третіх осіб, юридичної особи або для забезпечення цивільного позову.

Див. ухвалу Жовтневого районного суду міста Запоріжжя від 04.07.2018 р. у справі  № 331/3705/18.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»