Глава податкового комітету Верховної Ради Ніна Южаніна заявила, що законопроекти № 8487 і № 8488 про зниження ставок акцизів на ввезення автомобілів в Україну не готові до другого читання. Про це йдеться в повідомленнях на сайті Ніни Южаніной.

Вона повідомила, що до законопроекту № 8487 поступила 91 поправка, більшість з яких стосуються зміни формули - щоб акциз звести до рівня 200-300 євро.

"Можу сказати, що більшість поправок стосуються скасування коефіцієнта віку або заміни його на коефіцієнт екології. Що стосується базових ставок 50 і 75 євро на тисячу кубічних сантиметрів - немає особливих поправок", - сказала вона.

Відповідно до нинішньої таблиці розмитнення акцизний податок на нові автомобілі значно знизиться в порівнянні з нинішнім. А ось, акцизний податок на старі машини буде вище через віковий коефіцієнта. Це, за задумом автора, буде стимулювати придбання нових засобів транспорту.

"Всі поправки стосуються скасування тих контрольних і загороджувальних заходів, які ми планували ввести після проведення процедури розмитнення авто", - поскаржилася Южаніна.

"Це говорить про те, що повністю законопроекти до другого читання нівелюються до нуля або змінюється їх концепція. Тому розглядати поправки на комітеті до другого читання зараз немає сенсу", - сказала вона.

За її словами, законопроекти повинні бути збалансованими.

"Робота над законопроектами зможе продовжитися тільки після того, як ми отримаємо офіційну відповідь від міністерств. Вчора (18 вересня, - ред.) Звернення від комітету було направлено в усі міністерства з проханням терміново дати відповідь з приводу їхньої точки зору про поправки, які надані до другого читання. Чи нададуть нам офіційну відповідь від міністерств до 2 жовтня, я не знаю. Після відповіді від міністерств нам ще належить провести засідання комітету ", - заявила Южаніна.

Глава комітету відзначила, що відповіді очікують від Міністерства фінансів, Міністерства інфраструктури, МВС, ДФС і Прикордонної служби.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»