У разі якщо юридичною особою на підставі рішення суду відшкодовуються платнику податку - фізичній особі судові витрати (судовий збір та витрати, пов'язані з розглядом справи), то сума таких витрат включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу такого платника як додаткове благо та оподатковується ПДФО і військовим збором на загальних підставах.

Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов'язаний утримувати ПДФО із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в ст. 167 ПКУ, та військовий збір за ставкою, визначеною пп. 1.3 п. 161 підрозділу 10 р. XX ПКУ (пп. 168.1.1 та пп. 1.4 п. 161 підрозділу 10 р. XX ПКУ).

Відповідні роз’яснення надали фахівці ДФСУ в ІПК від 14.09.2018 р. № 4031/6/99-99-13-02-03-15/ІПК.

 

Про позицію контролерів щодо включення поверненого судового збору до доходу платника єдиного податку ішлося в матеріалі-коментарі «Чи включати в дохід єдинника суму поверненого судового збору» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»