Платник ПДВ продає нерухоме майно. Така операція є об’єктом оподаткування ПДВ. Тож такий платник ПДВ (продавець) зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ. На яку дату виникають ПДВ-зобов’язання, якщо дата переходу права власності на таку нерухомість та дата оплати за неї різні?

У загальновстановленому порядку датою виникнення податкових зобов’язань з постачання товарів/послуг вважається дата «першої події» (п. 187.1 ПКУ), а саме:

  • дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку — дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої — дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;

або

  • дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів — дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг — дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Враховуючи зазначене, у продавця при продажу нерухомого майна податкові зобов’язання з ПДВ виникають на дату події, що сталася раніше, а саме, або на дату зарахування коштів від покупця, або на дату складення документа, що засвідчує факт переходу права власності на таку нерухомість.

Про це на своєму офіційному веб-сайті повідомило ГУ ДФС у Запорізькій області.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»