Платник ПДВ списує самостійно виготовлену готову продукцію у зв’язку з неможливістю її використання у своїй господарській діяльності. Відповідно до п. 198.5 ПКУ у такому разі платник податку зобов’язаний нарахувати технічні ПДВ-зобов’язання. Що ж буде базою для нарахування таких податкових зобов’язань?

У разі списання самостійно виготовленої готової продукції у зв’язку з неможливістю її використання у господарській діяльності платник податку зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання згідно з п. 198.5 ПКУ виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до п. 189.1 ПКУ, а саме, виходячи з вартості товарів/послуг, придбаних з ПДВ і частково або повністю використаних для виробництва такої продукції.

У випадках, коли особливості обліку та/або специфіка діяльності платника податку не дають можливості визначити таку вартість, донарахування податкових зобов’язань згідно з п. 198.5 ПКУ здійснюється виходячи із звичайної ціни самостійно виготовленої продукції, у зв’язку із списанням якої здійснюється таке донарахування.

Таку відповідь надала ДФСУ в ІПК від 14.09.2018 р. № 4040/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

 

Про нарахування технічних ПДВ-зобов’язань ми розповідали в матеріалі «Компенсуючі податкові зобов’язання з ПДВ: коли їх необхідно нараховувати» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»