Неприбуткова організація (профспілка) має право здійснювати внески до статутного капіталу підприємства, створеного такою профспілкою, та отримувати дивіденди від цього підприємства. Головна умова – використовувати отримані доходи виключно на утримання профспілки, реалізацію мети (цілі, завдань) та напрямів діяльності, визначентх її установчими документами. У такому випадку підстав для виключення первинної профспілкової організації з Реєстру неприбуткових установ та організацій не буде, і отримані суми дивідендів не оподатковуватимуться податком на прибуток

Аналогічна ситуація із наданням приміщень в оренду: саме по собі проведення такої операції не є підставою для виключення первинної профспілкової організації з Реєстру неприбуткових установ та організацій. Головне, аби відповідна операція узгоджувалась з визначеними напрямами діяльності організації, і виручені від такої діяльності кошти спрямовувались на утримання профспілки.

Наведені роз’яснення викладені в ІПК ГУ ДФС в Одеській області від 12.09.2018 р. № 3993/ІПК/15-32-12-01-04.

 

Позиція контролерів щодо права неприбутківців надавати приміщення в оренду не може не тішити. Водночас на випадок, якщо податківці змінять точку зору, радимо ознайомитися з матеріалом «Чи мають право неприбутківці провадити підприємницьку діяльність» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»