Платник ПДВ за договором позики передав у безоплатне строкове користування будівлю, інші капітальні споруди (частину виробничого приміщення та частину адміністративної будівлі). Чи не буде тут об’єкта оподаткування ПДВ?

Операція з безоплатної передачі будівлі, іншої капітальної споруди (частини виробничого приміщення та частини адміністративної будівлі) за договором позички у строкове користування без переходу права власності на них не є об’єктом оподаткування у розумінні п. 185.1 ПКУ, оскільки така операція не відповідає визначенню операцій з постачання товарів/послуг, наданому пп. 14.1.185 і пп. 14.1.191 ПКУ.

Водночас операція платника податку з надання позички, в тому числі на безоплатній основі, є об’єктом оподаткування ПДВ та оподатковується ПДВ за ставкою 20% виходячи з бази оподаткування визначеної відповідно до п. 188.1 ПКУ, тобто не нижче звичайних цін.

Див. ІПК ДФСУ від 11.09.2018 р. № 3968/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

 

Позичку ми розглядали у таких матеріалах сервісу «Інтерактивна бухгалтерія»:

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»