Платник податків здійснює продаж складського приміщення та земельної ділянки, на якій знаходиться об’єкт нерухомості. Чи буде продаж земельної ділянки оподатковуватися ПДВ?

Діюче законодавство передбачає звільнення від оподаткування ПДВ операцій з постачання (продажу, передачі) земельних ділянок, крім тих, що розміщені під об’єктами нерухомого майна та включаються до їх вартості відповідно до законодавства (пп. 197.1.21 ПКУ).

Отже, якщо:

  • при визнанні земельної ділянки активом (при зарахуванні земельної ділянки на баланс особи), така земельна ділянка була визнана окремим об’єктом основних засобів та обліковувалась на окремому рахунку за первісною вартістю, що підтверджується регістрами аналітичного обліку основних засобів, операція з продажу такої земельної ділянки звільняється від оподаткування ПДВ;
  • при зарахуванні на баланс складського приміщення до його первісної вартості було включено вартість земельної ділянки, на якій вказаний об’єкт був розташований, операція з продажу земельної ділянки, яка знаходиться під складським приміщенням та обліковується у його вартості, підлягає оподаткуванню ПДВ на загальних підставах.

Див. ІПК ГУ ДФС у Вiнницькiй області від 13.09.2018 р. № 4020/ІПК/02-32-12-01.

 

Більше інформації про застосування ПДВшних пільг можна знайти в розділі «Аналітичні матеріали»/«ПДВ»/«Пільги з ПДВ» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»