При придбанні працівником за власні готівкові кошти товарів для потреб підприємства, а також при використанні власних коштів у відрядженні, авансовий звіт слід подавати у визначені законодавством строки, тобто до закінчення п’ятого банківського дня, що настає за днем, у якому платник податку завершує відрядження або виконання окремої цивільно-правової дії за дорученням (пп. 170.9.2 ПКУ; п. 3 Порядку складання Звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, затвердженого наказом Мінфіну від 28.09.2015 р. № 841).

Водночас при несвоєчасному поданні авансового звіту при придбанні за власні кошти товарів для потреб підприємства (використанні власних коштів у відрядженні), фінансові санкції не застосовуються.

Відповідні роз’яснення надали фахівці ГУ ДФС у Тернопільській області.

 

Аби пригадати загальний порядок та особливості складання авансового звіту, радимо ознайомитися з матеріалом «Авансовий звіт: правила складання» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»