Мінрегіоном з метою удосконалення нормативно-правової бази у сфері благоустрою наказом від 07.10.2013 р. № 489 затверджено Примірні норми природного убутку матеріалів, що застосовуються під час утримання об’єктів благоустрою (далі — Примірні норми убутку).

Так, Примірні норми убутку враховують чинні на цей час в Україні нормативно-правові та нормативні документи у сфері житлово-комунального господарства. В основу системи нормативів, що регламентують проведення заходів з благоустрою, покладено Закон України «Про благоустрій населених пунктів» від 06.09.2005 р. № 2807-IV та Порядок проведення ремонту та утримання об’єктів благоустрою населених пунктів, затверджений наказом Держжитлокомунгоспу України від 23.09.2003 р. № 154.

Примірні норми убутку призначені для урахування природного убутку тих матеріалів, що використовуються під час утримання об’єктів благоустрою, а саме: під час утримання вулиць і доріг населених пунктів та об’єктів зеленого господарства, під час їх транспортування залізничним і автомобільним транспортом, навантаження, розвантаження та зберігання на різних видах складських приміщень.

Разом із тим Примірні норми убутку рекомендовані для використання органами місцевого самоврядування та суб’єктами господарювання незалежно від форми власності, які виконують роботи з утримання об’єктів благоустрою, під час контролю за списанням витрачених матеріалів, визначення потреби в матеріалах і їх раціонального використання, аналізу виробничо-господарської діяльності організацій, що виконують роботи з утримання та ремонту об’єктів благоустрою та їх підрозділів.

За інформацією офіційного сайта Мінрегіону України

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»