Головне управління ДФС у Запорізькій області повідомляє, що ставка ПДФО становить 18% бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих), у т. ч., але не виключно у формі: заробітної плати, ін. заохочувальних та компенсаційних виплат або ін. виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами.

Винятки, щодо невключення до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку доходів (визначені в ст. 165 ПКУ), не поширюються на виплату заробітної плати, грошової (вихідної) допомоги при виході на пенсію (у відставку) та виплату, пов’язану з тимчасовою втратою працездатності.

Отже, вихідна допомога у зв’язку із звільненням працівника, в т. ч. при виході на пенсію, оподатковується за ставкою 18 %. Зазначена норма визначена п.п. 14.1.48, п. 167.1 ПКУ.

 

У який спосіб і за якою формою подавати розрахунковий лист про зарплату дізнайтесь із матеріалу газети "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»